Географія (9)


Вітаю, вас, 9-ники!

Тут щовівторка  я буду розміщувати матеріали з географії за якими ви зможете навчатися вдома. Виконані завдання (фото, скріни) чекаю до 20.00 п'ятниці в особисті повідомлення у Viber або на електронну пошту svitlanafitenko@ukr.net


Пам'ятайте!
Не відкладай на завтра те, що можеш зробити сьогодні! 
Роби все вчасно!!!

УСПІХІВ!

Матеріали для уроків взято із сайтів: 


Повторюємо  тему


ТРЕТИННИЙ СЕКТОР ГОСПОДАРСТВА

Транспорт

У постіндустріальному суспільстві третинний сектор господарства, який надає різноманітні види послуг, став ключовим сектором економіки. Задовольнивши матеріальні потреби, люди все більше звертають увагу на забезпечення комфортності життя та умов праці, свій інтелектуальний та духовний розвиток.
У розвинутих країнах третинний сектор господарства зростає найвищими темпами. Там він становить основну частину економіки як за кількістю працюючих (понад 60 % економічно активного населення), так і за часткою ВВП. Наприклад, у більшості країн ЄС у сфері послуг працює 65 – 75 % економічно активного населення. 
У США сфера послуг забезпечує 80 % усього приросту зайнятості в країні. Водночас вивільнюються робочі місця у промисловості в зв’язку зі зростанням продуктивності праці, механізацією та автоматизацією праці. 
Частка сфери послуг у структурі ВВП у США становить 72 %, у Нідерландах – 78 %, в Ізраїлі – 81 %. В Україні також зростає частка сфери послуг. Нині вона забезпечує робочі місця понад 60 % зайнятих у господарстві та перевищує 40 % у структурі виробництва ВВП. 
Найбільшими секторами сфери послуг в середині Україні є транспорт, торгівля, ремонт автомобілів, зв’язок, фінанси та кредит. Швидкими темпами розвиваються готельне господарство, громадське харчування (особливо послуги мережі швидкого харчування «фаст-фудів»), ремонтно-будівельні послуги, індустрія розваг.
Послуги, як правило, не завершуються виробництвом матеріального продукту, але сприяють процесу виробництва, підвищують продуктивність праці. Хоча деякі види послуги все ж передбачають виробництво матеріальних благ, наприклад громадське харчування (ресторани, кав’ярні, їдальні, бари), ательє пошиття одягу.

                       Ознайомитися про сферу послуг можна перейшовши за посиланням:                                                       https://geografiamozil2.jimdofree.com/

Дата: 

Тема: "Транспорт України"


1. Опрацювати п.38 ст.179 - 184.
2. Перегляньте відео: 

    

  


3. Виконайте таблицю "Транспорт України" в зошиті:

Вид транспорту

Місце за пасажирообігом

Місце за вантажообігом

Найважливіші магістралі

Найбільші транспортні вузли

 

 

 

 

 


4.Запишіть визначення таких понять: обсяг перевезень, Вантажообіг (пасажирообіг) , Магістраль, Транспортний вузол, Трубопровідні шляхи, Міжнародний транспортний коридор (МТК), Залізнична мережа – сукупність усіх залізниць, що їх експлуатують у країні та регіоні, Каботаж (великий і малий)

5.Опрацюйте схему "Транспорт України"

"Залізничний транспорт України"
Презентація "Транспорт України"  https://vseosvita.ua/library/transport-zovnisni-ekonomicni-zvazki-ukraini-96764.html



Проблеми і перспективи розвитку транспорту в Україні

           Сьогодні транспортний сектор економіки України у цілому задовольняє лише базові потреби економіки та населення у перевезеннях.
            Рівень безпеки, показники якості та ефективності перевезень пасажирів і вантажів, енергоефективності, техногенного навантаження на довкілля не відповідають сучасним вимогам. 
             Залишається низьким рівень сервісного обслуговування пасажирів, недостатньо використовуються наявний транзитний потенціал і вигідне географічне положення країни. Спостерігається відставання в розвитку транспортної інфраструктури. Мало запроваджується транспортно-логістичних технологій, які спрямовані на пошук та організацію найбільш раціональних напрямків перевезень.                  Недостатньо розвинута система мультимодальних перевезень, коли транспортування одного й того самого виду вантажів або пасажирів відбувається послідовно різними видами транспорту. Це потребує стикування у часі графіків роботи різних перевізників. Також низьким є рівень контейнеризації вантажів, що зумовлює високу частку транспортних витрат у собівартості продукції.

Дата: 

Тема: "Транспорт світу"

Транспорт є основою міжнародного географічного поділу праці. Усі транспортні шляхи світу утворюють світову транспортну систему. Різні види транспорту використовують їх залежно від конкретних умов.

Залежно від рівня розвитку транспортної системи розрізняють країни, що мають:

а) високорозвинені всі види транспорту (держави Європи, США, Канада);

б) високий рівень більшості видів транспорту (наприклад, Японія не має трубопровідних та річкових перевезень; Австралія, Нова Зеландія, Південна Африка майже не мають річкового транспорту);

в) переважно один вид транспорту (зокрема, залізничні перевезення є домінуючими в Індії, Аргентині, Марокко, автомобільні — в Афганістані, Саудівській Аравії, Ефіопії, річкові — у Судані, Конго, Парагваї).

1. Опрацюйте п.39 ст. 184 - 191.
2. Перегляньте відео 

3.Опрацюйте ОІС з теми "Транспорт", замалюйте в зошити схему "Транспортні послуги":
4. Перейдіть за посиланням  
https://yur-gazeta.com/publications/practice/morske-pravo/zastosuvannya-zruchnogo-praporu.html    Прочитайте статтю "Застосування "зручного прапору". Випишіть у зошит визначення поняття «країна зручного прапора», переваги, якими користуються власники суден під «зручним прапором» та найбільші країни, які пропонують «зручний прапор».

5. Позначте на контурній карті, використовуйте карту "Транспорт світу":

а) країни із найбільшою протяжністю швидкісних залізниць: Китай, Іспанія, Японія, Франція, Туреччина, Німеччина.

б) найважливіші судноплавні річки: Міссісіпі, Дунай, Волга, Парана, Амазонка, Рейн.

в) найбільший річковий порт світу – Дуйсбург.

г) найбільші морські порти: Шанхай, Сінгапур, Роттердам, Гонконг, Шеньчжень, Пусан.

ґ) найважливіші судноплавні канали: Суецький, Панамський, Кільський.

д) найбільші аеропорти-хаби: «Хартсфілд-Джексон», «Хітроу», «Шарль-де-Голль», «Рейн-Майн».

Перегляньте карту "Транспорт світу"

6. Виконайте тестові завдання з теми "Транспорт світу" натиснувши на: 


Додатково:

25 найбільш небезпечніших залізничних мостів світу

Найбільші порти світу


Найкращі аеропорти світу


Дата: 

Тема: "Торгівля як вид послуг в Україні

1. Опрацювати п.40 
2. Перегляньте відео-урок: 

3.Виконайте у зошиті схему "Форми торгівлі" 
4. Запишіть у зошит визначення основних показників зовнішньої торгівлі:

а) експорт – це …

б) імпорт – це …

в) торгівельний баланс – це …

5. Розглянь схему "Зовнішня торгівля України"






Дата: 31.03

Тема: "Світовий ринок товарів і послуг. Основні напрями зовнішньоторговельних зв’язків"


Заповніть у зошиті таблицю "Найбільші торговельно-економічні організації світу", користуючись інтернет-ресурсами та параграфом підручника:

Назва організації

Штаб-квартира

Країни, які входять

Мета діяльності

Світова організація торгівлі (СОТ)

 

160 країн світу

 

Європейський Союз (ЄС)

 

 

 

Північноамериканська угода про вільну торгівлю (НАФТА)

 

 

 

Асоціація держав Південно-Східної Азії (АСЕАН).

 

 

 



Дата: 07.04

Тема: "Туризм як складова національної економіки, його види. Туризм в Україні"







Дата: 14.04

Тема: "Міжнародний туризм. Основні туристичні регіони світу. Країни світу з найбільшою кількістю об’єктів Світової спадщини ЮНЕСКО"




Дата: 21.04
Тема: "Наукова і освітня діяльність. Освіта. Охорона здоров’я"






Дата: 05.05
Тема: "Фінансові послуги"

Найбільшими за обсягом вартості у світі є фінансові послуги. На них припадає близько 20 % вартості усіх послуг. Вони є основою сучасної економіки. Будь­-яка господарська діяльність так чи інакше залежить від послуг, які забезпечуються фінансовим сектором. Кошти можуть бути в наявності в одних суб’єктів господарювання, а інвестиційні потреби виникають в інших. Через те ринок фінансових послуг виконує роль посередника руху коштів від їх власників до користувачів.



Дата: 12.05

Тема: "Комп’ютерне програмування як вид економічної діяльності"

          У наш час деякі компанії для виконання окремих видів робіт запрошують фахівців того самого профілю, що й її працівники, але з інших компаній або навіть країн. Але частіше це робиться заради скорочення витрат: компанії знаходять працюючих з країн, де існує надлишок дешевої робочої сили.
          Аутсорсинг (від англ. outsourcing – поза межами ресурсу) – передача компанією частини її завдань або процесів стороннім виконавцям.
         Явище, протилежне аутсорсингу, має назву інсорсинг – виконання проекту здійснюють співробітники компанії, а не сторонні спеціалісти. Аутсорсинг проявляється у багатьох сферах: промисловій, фінансовій, керування персоналом, торговельній, юридичній, видавничій, наданні побутових послуг.


         У світовому рейтингу виробників програмового забезпечення Україна посідає 15­-те місце. Річна частка нашої держави у світовому ІТ-­аутсорсингу становить приблизно $600 млн на рік. Раніше аутсорсингові компанії були зосереджені у великих містах, а нині цей напрям активно розвивається в регіонах. Більшість вітчизняних компаній зорієнтовані на закордонні ринки. На думку представників компанії Microsoft, український ринок ІТ-­аутсорсингу молодий, і для нього характерні усі риси подібних країн: «йому властиві піратство й невелика потреба в програмових продуктах на внутрішньому ринку».

Дата: 19.05

Тема: "Глобальні проблеми людства"


Дата: 26.05

Тема: "Узагальнення знань з Розділу ІV. «Третинний сектор господарства» та Розділу V. «Глобальні проблеми людства». Контрольна робота"

Немає коментарів:

Доброго ранку, дня чи ночі,  батьки й здобувачі освіти  Мануйлівського НВК!        З 12 березня наш заклад ...